• (0472) 64-10-00
 • public@csbc.edu.ua

Студентська рада

Студентська рада

Студентське самоврядування — самостійна громадська діяльність студентів, що забезпечує виконання студентами своїх обов’язків і захист їх прав, а також їх участь в управлінні вищим навчальним закладом задля всебічного розвитку особистості членів студентської громади.

Адреса студентської ради: 18028, м. Черкаси, вул. В’ячеслава Чорновола 243, каб. 208
Електронна пошта: :studrada.chsbc.ua@gmail.com


НАУМЕНКО АНГЕЛІНА

Голова студентської ради

Марія Байдак

Голова студентської ради гуртожитку

Гурієнко Єлизавета

Голова студентської профспілки

Основні завдання та функції студентського самоврядування:

 • захист прав та інтересів студентів, які навчаються у вищому навчальному закладі;
 • сприяння проведенню навчально-виховної роботи в Коледжі;
 • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
 • сприяння формуванню у студентів моральних та етичних норм, виховання патріотизму;
 • пропаганда здорового способу життя, безпечної поведінки, запобігання вчиненню студентами правопорушень;
 • сприяння поліпшенню умов проживання й відпочинку студентів;
 • сприяння створенню різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами та координація їх діяльності;
 • співробітництво з органами студентського самоврядування інших вищих навчальних закладів, молодіжними громадськими організаціями;
 • сприяння працевлаштуванню випускників та залученню студентів до вторинної зайнятості у вільний від навчання час;
 • забезпечення участі у вирішенні питань міжнародного обміну студентами;
 • сприяння участі студентів у міжнародних, загальноукраїнських, міжрегіональних, регіональних та інших студентських конкурсах, конференціях, олімпіадах;
 • забезпечення участі студентів у реалізації державної молодіжної політики;
 • спільно з відповідними службами сприяння забезпеченню інформаційної, правової, психологічної, фінансової, юридичної та іншої допомоги студентам;
 • представництво в колегіальних, представницьких, робочих, дорадчих органах та їхніх структурних підрозділах;
 • співпраця з наставниками (кураторами) академічних груп, завідуючим гуртожитком, керівниками кафедр та інших структурних підрозділів.
 • План роботи Студентської ради Черкаського державного бізнес-коледжу на ІІ семестр 2022/2023 н.р.

  ПОЛОЖЕННЯ про Студентську раду Черкаського державного бізнес-коледжу

  ПОЛОЖЕННЯ про Студентську раду гуртожитку Черкаського державного бізнес-коледжу


  Звіт голови студентської ради
  Черкаського державного бізнес-коледжу за 2022 рік
  Чорної Анастасії

  Чорна Анастасія

  Голова студентської ради 2022

  У Черкаському державному бізнес-коледжі з метою формування навичок самоврядування, громадянської активності студентів, патріотичного, етичного, морального виховання, захисту прав студентів діє студентська рада коледжу.

  Щороку студентська рада звітує про свою активну діяльність, нові та цікаві проєкти. Цей рік, ця каденція студентської ради була не просто складною. З 24 лютого 2022 року вона набула іншого змісту, іншого розуміння.

  Ми студентська рада Коледжу до 24 лютого 2022 року результативно працювали на благо кожного студента, забезпечуючи не лише культурний розвиток, а й започатковуючи нові традиції та проєкт у різних сферах життєдіяльності та розвитку студента як особистості.

  Багато акцій, проєктів та заходів, започаткованих у минулих роках, ми продовжили й розвивали. Тим паче, що деякі активісти минулої каденції є членами чинної студентської ради. Наші лідери беруть активну участь у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, форумах, івентах, пленерах з питань роботи органів студентського самоврядування, є членами різноманітних студентських/громадських організацій. Однак хочеться відмітити ряд найрезультативніших проєктів які організували чи брали участь активісти студентської ради.

  Соціально-культурний проєкт до Міжнародного дня захисту дітей організували активісти Бізнес-коледжу разом з партнерами. 1 червня провели культурний захід для 49 евакуйованих дітей з м. Сєвєродонецьк, які разом з родинами перебувають у санаторії Мошногір’я. Волонтери підготували 10 локацій, на яких відбулися цікаві та різноманітні конкурси, розваги та майстер-класи для дітей. Старші діти із захопленням взяли участь у квесті «Україна єдина!», завданням якого було об’єднати міста нашої держави, для молодших був проведений танцювальний флешмоб з виконання танцю «Ми з України».

  Представники кафедри дизайну запрошували всіх бажаючих на патріотичний аквагрим, а викладачі кафедри фізичного виховання провели спортивні змагання, марафон єднання і танцювальний челендж. Також розважали дітей аніматори у костюмах героїв популярних мультфільмів. На локації з мольбертами діти малювали Україну, якою вони її уявляють та майбутню перемогу у теперішній війні. Надалі ці малюнки організатори передадуть захисникам нашої країни на передову. Усі діти отримали подарунки та морозиво від партнерів заходу.

  Організаторами заходу до Міжнародного дня захисту дітей виступили: Олег Куклін, депутат Черкаської обласної ради; ГО «Черкаська молодіжна громадська організація «Молодь для молоді»; Студентська рада Черкаського державного бізнес-коледжу; роздрібна мережа «Файно Маркет».

  Бізнес-коледж продовжує тримати міцний тил та допомагає бійцям ЗСУ здобути перемогу над ворогом. Наразі ГО «Черкаська молодіжна громадська

  організація «Молодь для молоді», членами якої є студенти, випускники та молоді викладачі, за підтримки NOVUS Черкаси (бульвар Шевченка 399/2) збирають та організовують передачу допомоги нашим захисникам в райони бойових дій.

  Завдяки допомозі волонтерів та небайдужих черкасців в рамках проєкту «Допоможемо разом нашим бійцям на передовій!» вантажі провізії доставлені військовим, що боронять територіальну цілісність України на сході та півночі.

  08 листопада у навчальному закладі дружно й смачно пройшов Благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України, метою якого був збір коштів для 48-ми батьків студентів бізнес-коледжу, що знаходяться у зоні бойових дій та захищають нашу Батьківщину. Домашню випічку, солодощі, напої, хенд-мейд та українські сувеніри продавали студенти на благодійному ярмарку. Працювала локація аквагриму для охочих. Кожна академічна група, яка брала участь у ярмарку, намагалася не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки воїнів на фронті. Під час акції всього лише за годину було зібрано 30 520 грн. та придбано термобілизну нашим захисникам.

  11 жовтня було організовано збір коштів для допомоги студентці Бізнес- коледжу Бузько Альоні, чия оселя постраждала внаслідок вибухової хвилі після ракетного обстрілу. Так після падіння уламків ракети та вибухової хвилі суттєво постраждав будинок Альони – вибиті всі вікна, зруйнована покрівля, яку потрібно повністю демонтувати та встановлювати нову. Альона проживає у будинку разом з мамою та бабусею, яка прикута через хворобу до ліжка. За допомогою вдало організованої інформаційної кампанії вдалося зібрати більше 120 тис грн.

  З 28 листопада по 04 грудня у студентська рада долучилася до проведення благодійного онлайн-аукціону зі збору коштів на допомогу Збройним Силам України. На аукціон були представлені роботи студентів 1 курсу відділення дизайну – новорічні інтер'єрні прикраси. Фото новорічних прикрас розміщено у фотоальбомі на офіційній сторінці Бізнес-коледжу у Фейсбук із вказанням авторства, опису та стартової ціни. Всі зібрані кошти були спрямовані на потреби батьків наших студентів, які захищають країну на фронті.

  Запроваджено пілотний проєкт з добровільного медичного страхування для студентської молоді. 30 листопада відбулася відкрита зустріч студентів і викладачів з представниками страхової компанії «Varto».

  07 грудня слухачі Школи молодого лідера долучилися до відзначення Дня місцевого самоврядування України у Черкаська обласна рада на запрошення її голови Анатолія ПІДГОРНОГО. Вперше представників студентства Черкащини запросили на тренінг-зустріч в Черкаська обласна рада! Студентів ознайомили зі структурою і порядком роботи обласної ради, діяльністю депутатського корпусу та їхніми повноваженнями, розповіли як формується і приймається місцевий бюджет та як проходять голосування. Слухачі Школи змогли спробувати себе в ролі депутатів: працівниками Секретаріату була організована повноцінна імітація сесійної діяльності безпосередньо в залі засідань обласної ради. Після імпровізованої депутатської сесії студенти взяли участь у тренінгах з прийому іноземної делегації та підготовки самопрезентації від представника міжнародного благодійного фонду «Академія української преси».

  Для кращої комунікації зі студентами успішно функціонує сторінка студентської ради в Instagram та facebook, також функціонує електронна пошта студентської ради, на яку студенти завжди можуть надсилати запитання

  Особливу увагу було приділено роботі в гуртожитку. А саме, активно проводились квартирники художньої самодіяльності, спортивні змагання в гуртожитках. Усі ініціативи студентської ради підтримують директорат. Органи студентського самоврядування разом із адміністрацією коледжу розв'язують важливі питання, що стосуються навчального процесу, проживання в гуртожитку, виплати стипендії тощо.

  Вибори до студентських рад

  Вибори до органів студентського самоврядування Черкаського державного бізнес-коледжу (далі – ЧДБК) є вільними та відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування студентів ЧДБК.

  Порядок обрання голови студентської ради
  Черкаського державного бізнес-коледжу

  Голова Студентської Ради обирається загальним таємним голосуванням студентів на період свого навчання, але не менше ніж на 1 рік.

  Головою Студентської Ради може стати будь-який студент, який навчається на денній формі навчання і має наміри реалізувати свій план змін в Коледжі.

  Реєстрація кандидатів на посаду голови студентської ради здійснюється у каб. 208 діючим складом студентської ради на засіданні студентської ради на підставі особистої заяви кандидата або за поданням студентських колективів (яке оформлюються протоколом), що подаються не пізніше 14 днів до дати проведення голосування.

  До заяви кандидата на посаду голови студентської ради додається:
  • довідка про відсутність академзаборгованості (за необхідності);
  • карта кандидата;
  • та інші документи, передбачені процесом проведення виборів.

  Карта кандидата.

  Для того, щоб мати змогу прийняти участь у виборах на посаду голови студентської ради ви маєте підготувати:
  1) афішу;
  2) відеопредставлення;
  3) заповнити анкету.

  Після того, як ваша заявка була прийнята і затверджена ви маєте представити себе на найближчому засіданні студентської ради. <